Menu Zavrieť

Sortiment obchodu

Potrebujete drobnosť na opravu nábytku alebo si sami chcete vyrobiť vlastný nábytok? Možno ste sa rozhodli rekonštruovať byt alebo postaviť svoj vlastný dom. V každej situáci sa Vám bude venovať náš školený personál ktorý Vám poradí pri výbere vhodného tovaru. Ak chcete u nás riešiť kompletný interiér dohodneme Vám stretnutie s našími externými architektami a dizajnermi.

NÁBYTKOVÉ KOVANIE

Mechanické kovania

Mechanické kovania zabezpečujú pohyb častí nábytku – otváranie, vyklápanie a podobne a fungujú na princípe mechaniky.

Závesy

Ľudovo nazývané aj pánty. Je to uplne základný a storočiami overený typ nábytkového kovania. Závesy z hľadiska montáže (naloženia na bok skrinky) rozlišujeme na naložené, polonaložené a vložené – viď nákres.

typy závesov

Výsuvy a výklopy

V našej ponuke najdete ekonomické závesy, výsuvy a výklopy ale aj kovania značky BLUM ktorá je celosvetovým leaderom v segmente nábytkových závesov, výsuvov a výklopných systémov.

S nábytkovým kovaním od rakúskej firmy BLUM sa otváranie a zatváranie nábytku stáva zážitkom. Blum ponúka výrobky s premyslenou funkciou, uznávaným dizajnom a doživotnou zárukou.

KANCELÁRSKE NÁBYTKOVÉ KOVANIE

Nepoužíva sa len v kancelárskom nábytku, ale aj v bežnom bytovom nábytku.

Nábytkové zámky a zamykacie systémy

Odporúčame predovšetkým používať zámky, u ktorých sa dá vymeniť vložka v prípade poškodenia, alebo ak potrebujete otvárať rovnakým kľúčom viac zámkov.

Nábytkové kolieska a klzáky

Aj pri kolieskach odporúčam dať radšej o málo viac peňazí a kúpiť kvalitné kolieska alebo klzáky. Prečo? Su vyrobené z kvalitnejších materiálov,stavané sú na požadované hmotnosti, takže vydržia slúžiť dlhšie ako lacné náhrady. Lacné kolieska použite naozaj len pri ľahkých nábytkových výrobkoch.

Nábytkové prechodky na káble

Nožičky a nohy

Určite nemusím vysvetľovať načo tento druh kovania slúži. Určite ale stojí za zmienku toto. Malé nábytkové nožičky pokojne použite lacnejšie.len ak ste naozaj náročný zákazník a záleží Vám aj na tomto detaile zvoľte nožičky značky HAFELE. Pri nožičkách nejde až tak o funkčnosť i keď sú lacné nožičky ktoré naozaj veľkú záťaž neznesú. Pri značkových produktoch napr HaFELE sa snúbi funkčnosť s dizajnom.

Pri stolových nohách lacné ekonomické varianty neodporúčam i keď ich na žiadosť zákazníkov máme v ponuke. V tomto prípade dajte na radu nášho personálu.

Barové vzpery , mriežky a led osvetlenie

Pri výrobe nábytku sú doplnkovým sortimentom. U nás sa viac predávajú lacnejšie produkty na úkor kvality. Pramení to pravdepodobne z možností naších peňaženiek ak ste však solventnejší považujte či si nepriplatiť za kvalitu. Odporúčam a to platí pri akýchkoľvek nábytkových kovaniach preverte si či ste dostali to za čo ste zaplatili.

Ak uvažujete doplniť nábytok o led osvetlenie poraďte sa s našími odborníkmi……

Skriňové a posteľové kovanie

Spomeniem výsuvné vešiaky a vešiakové tyče ako aj sklopné pantografy
vnútorné vybavenie skriň
výsuvné vešiaky na kravaty , nohavice ,výsuvné koše , výsuvné police , koše na prádlo 

Kuchynský program

Základom tohoto programu sú smetné koše a príborníky, tieto má určite vo svojich útrobách každá kuchynská linka. Vnútorný drôtený košíkový výsuvný program tiež patrí do nábytkového kovania a spolu so zásuvkovými systémami sa stará o komfort Vašej kuchyne.

Kuchynské drezy

Bez kuchynského drezu sa nezaobíde žiadna kuchyňa. Sme dlhoroční a skúsení predajcovia kuchynských drezov. Pre náročných zákazníkov je možnosť objednania napr. keramických drezov, prípadne drezov od iných značiek.

Blanco nerezový drez

Nerez disponuje vynikajúcimi vlastnosťami, ktoré ho predurčujú ako materiál vhodný pre kuchynský drezy. Nie je však nerez ako nerez. Nemecký výrobca drezov BLANCO garantuje používanie nereze 18/10, čo podlieha prísnym kontrolám kvality. Výsledkom sú prvotriedne nerezové drezy, ktoré spĺňajú aj najnáročnejšie požiadavky kvality, funkčnosti a dizajnu.

Blanco drez kameninový silgranit dalago

Kameninové (granitové) drezy sú v súčastnosti najvyhľadávanejším typom drezov. Vyzdvihovaná je u nich homogennosť materiálu v celom priereze, farebná stálosť a odolnosť voči poškodeniu. Vyrábajú sa z drveného kameňa a umelých živíc. Ponúkajú atraktívny moderný vzhľad a možnosť vyhotovenia v rôznych farbách.

dtd drevotrieska narez
Blanco je Nemecký výrobca kuchynských drezov a príslušenstva najvyššej kvality.  

Úchytky, vešiaky

Kovanie bez ktorého by nábytok fungoval dosť problematicky, i keď moderné trendy nábytku niekedy toto kovanie nepoužívajú (bezúchytkový nábyok). Ponúkame klasické, moderné ale aj rustikálne úchytky v rôznych povrchových úpravách (nerezové úchytky, chrómové úchytky, hliník, plast, drevo…) Vačšina úchytiek je dodávaná ako sada, to znamená že k úchytkám viete kúpiť aj knopky a vešiaky rovnakého dizajnu.

Pre montáž uchytiek sa používa nábytkársky rozmer 32mm. To znamená, že dĺžky úchytiek – rozostup montážnych otvorov sú v násobkoch 32mm (najčastejšie 96mm, 128mm, 160mm…)

Rustikálne úchytky

rustikálne úchytky na nábytok

Na rustikálny nábytok patria rustikálne úchytky.

Moderné úchytky

moderne kuchynske uchytky do interieru

Moderné úchytky zaujmú svojim jednoduchým minimalistickým tvarom a tak doplnia každý moderný interiér.

Posuvné kovanie

Posúvne kovanie sa najčastejšie využíva na šatníkové skrine s priznanými hliníkovými madlami, ale tak, ako pri bezúchytkovom nábytku, je trendom bezúchytkový systém so zatváraním v jednej rovine aj pri posúvnych systémoch. Tým dosiahnete rovnú zvislú plochu.

Veľkoplošné materiály na výrobu nábytku

DTD drevotriesky

 

Našou prioritou je ponúkať výrobky vyrábané na Slovensku, preto je našou prvou značkou v ponuke BUČINA, pri ktorej sa spája dobrá cena s vysokou kvalitou. Avšak našou vlajkovou loďou v oblasti veľkopošných materialov je značka KAINDL, ktorá určuje trendy vo výrobe týchto materialov. V súčastnosti ako prvá prišla na trh so štruktúrou SYNCHROPOR, kde štruktúra tohto materialu hlbkovo napodobuje štruktúru dreva čo vyrobený nábytok z tohto materialu posúva  dizajnovo o niekoľko tried dopredu.

V našom E-shope nájdete širokú ponuku drevodekórov. Taktiež je možný porez DTD drevotriesky a ohranenie na zákazku. Viac sa dočítate na stránke Služby.

dtd drevotrieska narez

Drevotrieska je kompozitný materiál vyrábaný z drevených častíc (drevná štiepka, hobliny alebo piliny), ktoré sú spojené syntetickou živicou alebo iným vhodným spojivom a ďalej lisované.
Ďalej sú povrchovo upravované (napr. laminovaním, dyhovaním, lakovaním). Takto upravený material je vhodný pre výrobu nábytku a vnútorného vybavenia interiérov. Medzi výhody tohto materiálu patrí vysoká pevnosť v ťahu za ohybu, odolnosť proti oderu, poškriabaniu, nárazu a chemikáliám, dobrá opracovateľnosť, rýchla a jednoduchá montáž. Kladie sa veľký dôraz na ekologický charakter materiálu.

dtd-bucina-kaindl-kastamonu

Pracovné dosky

Skladom držime pracovné dosky EGGER , KAINDL na objednávku GETALIT , WODEGO  , KRONOSPAN , BUČINA

K pracovným doskám ponúkame aj tesniace lišty.

tesniaca lišta k pracovnej doske do kuchyne

KUCHYNSKÉ DVIERKA

V spolupráci s firmou Svet dvierok je u nás možnosť dať si vyrobiť kuchynské dvierka na mieru.

Novinka – akrylátové dvierka Senosan

odolnejšie voči poškriabaniu

zvýšená stabilita voči UV žiareniu

farebná a tvarová stálosť

zvýšená odolnosť voči čistiacim prostriedkom obsahujúcim alkohol

akryl_hrany

Fóliované dvierka

kuchynské fóliované dvierka

Striekané dvierka

striekané dvierka do kuchyne

Hliníkové dvierka

 SPOJOVACÍ A montážny MATERIÁL

V tejto skupine sa nachádza materiál, ktorý slúži na spájanie jednotlivých dielcov a kovaní pri montáži nábytku.

Skrutky do dreva

drevoskrutky alebo skrutky do dreva

Kvalitné drevoskrutky pre náročných od značiek SPAX a RAPI TEC s torx hlavou a zinkovou povrchovou úpravou, ekonomické skrutky s krížovou hlavou

Nábytkársky materiál

nábytkarsky materiál napríklad kolíky, uholníky

Excentrické a spojovacie kovania, krytky na skrutky, rektifikačné uhoľníky, kolíky a lamely,plechy, vyspravovacie hrče

Hmoždinky a kotvy

Kvalitné hmoždinky od firmy TOX – riešenie na každú situáciu , v ekonomickej variante obyčajné betón a plná tehla

Drevárska chémia

Každý kúsok nábytku z dreva vyžaduje určitú starostlivosť pre dlhú životnosť.

Lepidlá na drevo

Disperzné lepidlá na drevo od značky RAKOLL, kontaktné lepidlá CHEMOPREN, aerosolové lepidlo STAPUT, silikonové ms polymery DEN BRAVEN – lepenie a tmelenie v jednom kroku

Pur peny, akryly, silikóny

silikón na drevo den braven akryl pur pena tkk montážna pena

Pur peny od značiek TKK, ILLBRUCK, silikóny DEN BRAVEN

Laky, oleje, lazúry

milesi laky na drevo

Povrchové úpravy pre exteriér – MILESI XHT aj interiér. Polyuretánové laky nábytkové  a podlahové. Ako doplnok k lakom sú kvalitné brúsne materialy.

Náradie pre stolárov

V živote nieje nič horšie ako keď Vás v rozhodujúcich chvíľach nepodrží niekto blízky. Takisto je to aj pri práci. Vo chvíli keď sa do pustíte do remeselnej práce a v priebehu roboty sa Vám pokazí nekvalitné náradie nieje žiadna radosť. Preto u nás nakúpite len náradie a nástroje strednej a profesionálnej triedy.

V našej ponuke rozdeľujeme náradie do kategórií hobby a profi.

príklepový akumulátorový skrutkovač bosch hobby , náradie pre stolárov

Hobby náradie je určené pre domacich majstrov, ktorí si občas chcú niečo vyrobiť, opraviť…

Profi náradie je určené pre náročnejších remeselníkov, má dlhú životnosť a vysokú kvalitu spracovania.

Top