Menu Zavrieť

História firmy Mikra

Miľníky

1990 – živnostenský list stolárstvo zákazková výroba nábytku

1997 – otvorenie predajne (40m2) pre stolárov a domácich majstrov “ A JE TO „

1998 – rozšírenie ponuky o služby nárez,oliepanie veľkoplošných materialov.

2000 – sťahovanie sa do vlastných priestorov (400m2).

2005 – prezentácia na výstave Nábytok a bývanie v Nitre.

2006 – zastavenie zákazkovej výroby nábytku

2008 – zakúpenie novej technologie- nárezové centrum

2013 – spustenie e-shopu

2016 – drobné úpravy dizajnu webu

2018 – spustenie nového webu

drevo_dtd_velkoplosne_materialy

A ako to vlastne asi bolo? Moje podnikanie začalo oveľa skorej ako v roku 1990 Už počas učňovských rokov som sníval o vlastnej stolárskej dielničke. Táto moja predstava začala dostávať reálnu podobu, keď som za pomoci rodiny zrekonštruoval starú hospodársku budovu v rodičovskom dome v Turčianskom Jasene.  S Petrom Mizerom sme spolu robili v Divadelnej Technike aj Agrochemickom podniku. Už vtedy som kúpil od p.Pakána z Necpál hrdzavú nefunkčnú pásovú brúsku. Tento vrak sme dali do pivnice v paneláku k Petrovi , tam sme ju spojazdnili a to bol prvý moj stroj továrenskéj výroby.

V Agrochemickom podniku som v tom čase mal zmluvu na dobu určitú a to do 31.12.1990 a asi nikto s takým niečim nerátal , prišla nežná revolúcia a Peter zohnal zákazku zariadenia kníhkupectva Martinus  a  keďže mi zmluvu v podniku nepredlžili stal som sa živnostníkom a začal som vyrábať vo svojej dielni.

Na začiatku vybavenie dielne tvorila podomácky vyrobená kotúčová píla , elektrická vrtačka, hoblica a náradie ktoré som zdedil po predkoch. Peter do dielne doviezol univerzálny stroj zrovnávačka,hrúbkovačka,dlabačka a fréza vlastnéj výroby.  Dnešný majstri by s takýmito strojmi asi ťažko fungovali ale vtedy tovarenské stroje mali len niektorí starí majstri, vačšinou sa robilo na podomácky vyrobených strojoch alebo som poznal aj remeselníkov ktorý zdedili ešte stroje s drevenou konštrukciou.

Top